IPTV ÇÖZÜM MERKEZİ

Her zaman karşılaşabileceğiniz basit iptv problemleri ve çözümleri

 

 

IPTV Çözüm merkezine hoş geldiniz Lütfen çözüm için aşağıdaki tavsiyelerimizi uyğularmısınız?

Smart iptv programı zaman zaman güncellemeler yapıyor ve bazı kullanıcılarda  bağlanmama gibi problemler oluyor. Öncelikle online işlemler’e girip ip adresiniz bloke olmuşmu kontrol etmelisiniz (Bloke ise size kırmızı bir buton çıkacak blokeyi kaldır yazan) ve sonra  aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi smart iptv yükleme kısmından yeniden yükleme yapmalısınız. Kanal listeniz gelmiyorsa lütfen tvnizin fişini çekip yaklaşık 2 dk bekleyin tüm cache silinsin tekrar kontrol edin.

İşlemlerin hepsini yaptınız fakat listeniz gelmiyorsa litfen bilgisayarınızdan veya telefonunuzda ( TV den girmeniz gerekli değil) bu adrese girip

https://siptv.app/mylist/ Delete playlist(s) yazan kısma mac adresinizi ayni TV’nizde gördüğünüz gibi girin ve delete butonuna basınız. Smart iptv Programınızda settings menüsündeyken 0 (Sıfır ) Tuşuna bastığınızda liste güncellenir ve example yazan bir liste geldigini görürsünüz. Lütfen websitemizden( online işlemlerden ) yeniden mac adresinizi girip yükleyin.

Tüm bunları yaptıktan sonra  sorun halen devam ediyorsa bize ulaşabilirsiniz.

Smart iptv programı ödemeler konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Paypal hesabınız varsa anında sorunsuz bir şekilde ödeme yapabilirsiniz fakat paypal hesabınız yoksa yine paypal üzerinden kart ile ödeme sağladığından dolayı Türkiye’de problem oluyor çünkü paypal Türkiye’de  faaliyet göstermiyor.

siptv.app sitesine bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan girdiğinizde bu ekranı göremezseniz lütfen VPN ile bağlantı kurun ve Türkiye harici bir bağlantı noktası seçin. Buradaki ekranda mac adresinizi girip siyah kart resmi olan kısma tıklayıp devam ediyoruz.
Sonrasında Ülke ABD Seçip diğer alanları istenildiği sekilde doldurun ve ödeme işleminizi tamamlayın.

VPN için Opera tarayıcısnı kullanabilirsiniz. Opera tarayıcısını indirmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz.
https://www.opera.com/tr/download

OPERA TARAYICISINDA VPN AKTİF ETMEK

Opera tarayıcısını indirdikten sonra ayarlar kısmında aşağıdaki gibi

vpn kısmına geliyoruz ve vpn’i devreye alıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

VPN ikonunu mavi olarak görüyorsanız bağlantı sağlanmış işlem yapabilirsiniz.

 

SS iptv kullanıcıları bellek hataları ve VOD Filmleri izlerken durduruldu hataları ile ilgili problemler yaşıyorlar. Burada çözümleri bulabilirsiniz.

 • TV belleği yetersizligi ile ilgili bir problem.
 • Liste geliyor film veya canlı yayına tıkladığınızda anlık bir görüntü gelip gidiyor ve açmıyor. (Genelde VESTEL ve VESTEL üretimi TV’lerde sık görünür)

Bu sorunları yaşıyorsanız lütfen müşteri girişi yapıp linkler seçeneğinden uygun olan belirtilen m3u linkinizi yükleyin sorun çözülecektir.
SS iptv yüklemesi için buraya tıklayın.
Müşteri girişi için buraya tıklayın

Öncelikle online işlemlere girerek ip adresinizin bloke olup olmadıgına bakmalısınız. Giriş yaptıgınızda uyarı almazsanız herhangi bir sorun yoktur. Burada önemli olan cihazınızın bağlı oldugu modemden herhangi bir pc veya telefonla girmeniz yeterlidir. Ayrıca Aktif kullanım kısmında hesabınızda herhangi bir izleme görünüyor mu kontrol edebilirsiniz. Gerekirse baglantıyı kes butonuna basıp baglantıyı kesebilirsiniz. ( Bu sorun daha çok liste geliyor fakat kanallarınızı açmak istediğinizde hata veriyorsa geçerlidir.)

Son olarak kullandığınız mru url adresinizi websitemizde online işlemlerden https://vizyoniptvserver.net/user-management/info.php kontrol edermisiniz? lütfen sitemizdeki link ile denermisiniz?

speedtest.net üzerinden almanya fransa hollanda gibi ülkelerden hız testi yapmanız sağlıklı sonuçlar verecektir.

speedtest.net adresine girmek için lütfen linke tıklayın. Aşağıdaki resimlerdeki gibi testinizi tamamlayabilirsiniz.

Change Server kısmına tıklayıp açılan pencereden arama kısmına frankfurt, paris veya amsterdam yazıyoruz çıkan sunuculardan birini seçiyoruz. Testi başlatıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Problem düzelmediyse bizimle aşağıdaki formdan iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hız testi için jitter değerini ölçen bir sağlayıcıdan hız testimizi yapalım. Aşağıda gördüğünüz resimdeki jitter değeri çok onemli bir değerdir. Sağlıklı bir internet için 5 ms ve altı olması gerekir.

Hıztestini jitter destekli yapmak için https://speed.cloudflare.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Jitter değerinin ne anlama geldiğini en basit olarak aşağıdaki resimden anlayabilirsiniz.

 

Peş peşe 5 test yaparak internetinizin o anki download/indirme, yükleme/upload, ping ve jitter testini yapabilirsiniz. Çıkan 5 sonucun ortalamalası size internet hattınızın, bilgisayarınızın, modeminizin ortalama değerini verecektir. Eğer tek test yaparsanız yanlış sonuçlara inanabilirsiniz.

Neden derseniz? özellikle dünyada en yaygın olarak kullanılan bağlantı türleri olan ADSL, VDSL internet değerleri anlık çalışır ve stabil değildir. İnternet hat değerleri uydudan sağlanan internetlerde daha stabildir.

Ek olarak aşağıdaki işlemler sorunun çözülmesine yardımcı olur.

İlk olarak modeminizi kapayıp en az 5 dk, tavsiyemiz 6-7 dk modeminiz kapalı kalsın bu tip sorunları %40 gibi bir oranda çözebilir. Wifi ile bağlıysanız arada duvar varsa sorunlar yaşarsınız.

Kullandığınız program veya cihaz harici balka bir cihazda  denediniz mi? Sorun devam ediyor mu? Bazı programlar yaptıkları güncellemeler ile bazı sorunlarıda beraberinde getirebiliyor. Lütfen irtibata geçmeden evvel cep telefonunuzda veya bilgisayarınızda ayni sorun ile karşılaşıyor musunuz kontrol edin.

Bazı internet sağlayıcılar bazı bölgelerden veri akışını yeteri kadar iyi sağlayamıyorlar. Donma takılma var bunu ev internetiniz ile denediğinizde sorun var fakat  4G hattınızla denediğinizde  durum nedir? Ayni şekilde telefonunzla Wifi ve 4G ile değişerek deneyeblirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kısım lütfen wifi den 4G ye geçerken veya tam tersini yaparken iptv’yi kapayın aksi halde ip adresiniz geçici olarak sistemde bağlı görünebilir.

Sorun devam mı ediyor Lütfen bize  aşağıdaki destek kısmında yazın en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

Teknik Destek için Formu kullana bilirsiniz

  Kurulum, Teknik destek, Aktivasyon, Ödeme yöntemleri, iptv paketlerimiz, iptv çözümleri  hakkında veya herhangi bir talebinizle ilgili bilgileri buradan bize ulaştırabilirsiniz. Teknik destek ekibimiz kısa sürede size dönüş yapacaktır. Skype, whatsapp destek hattımız mevcuttur.

  whatsapp ile teknik destek
  Skype ile teknik destek
  Mail ile destek

  Telegram vizyon grub lütfen katılın  https://t.me/vizyoniptvgrub
  Telegram destek https://t.me/vizyoniptvserver